EVDE GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR ?

Evde Gebelik Testi Nasıl YapılırEvde Gebelik Testi Nasıl Yapılır ?

Evde Gebelik Testi, Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır,Evde Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır,Evde Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Yapılır,Gebelik Testleri
Hamile olup olmadığınızı en erken anlamanın yolu gebelik testi yaptırmaktır.4 günlük döllenmiş yumurta, insan koryon gonadotropini (hCG) denilen bir hormon salgılamaya başlar. Bu hormon vücut suyunda vücudun dokularına yayılır. Başlangıçta kanda bulunabilir, kısa bir süre sonra ise idrarda teşhis edilebilir.Gebelik testleri çoğunlukla, kan örneğinden daha kolay alınan idrar örneği ile yapılır.hCG nin varlığını tespit etmek için birçok idrar tahlili tipi kullanılır.
Çoğu, hCG ile bir hCG antikoru arasındaki bir reaksiyona dayanır. İlk reaksiyonun gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemek için ikinci bir reaksiyona ihtiyaç vardır. Bu genellikle bir renk değişimidir. Bazı kadınlar evde  gebelik testi yaparak gebe olup olmadıklarını öğrenmeye çalışır. Bu test paketleri çoğu eczaneden alınabilir. Çoğu, bir test tübünde idrarla karıştırılan bir solüsyon içerir. Belirli bir süre ( teste göre değişmek üzere ) birkaç dakikadan birkaç saate kadar geçtikten sonra, hamileyseniz koyu bir halka oluşur. Bazı markalarda, bir renk değişimi gebeliği belirtir.
Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır
Evde Gebelik testi yapmaya karar verdiyseniz, talimatları dikkatle izleyin. Ayrıca ister evde ister laborutuvarda yapılsın, günün ilk idrarını kullanırsanız gebelik testi daha doğru olur.
İdrar testlerinin doğruluğu: Doğrulukları, karmaşık olabilecek talimatları ne kadar iyi izlediğinize çok bağlıdır. İlk kez kullananların ya da deneyimsiz kullanıcıların doğru bir test sonucuna ulaşmaları daha küçük bir olasılıktır ve hiçbir test kusursuz değildir. Ayrıca gebelik testleri, özellikle gebeliğin ilk günlerinde uygulandıklarında, hamile olduğunuz halde olmadığınızı gösterebilirler. Bunun nedeni, gebeliğin ilk zamanlarında hCG düzeylerinin düşük olması ve teşhis edilememesidir. Bu nedenle, herhangi bir gebelik testinin negatif sonuçları, pozitif bir sonuçtan daha az güvenilirdir.Evde yapılan gebelik testleri tarama testleri olarak kabul edilmelidir. Test sonucu negatifse ama gebelik belirtileri gösteriyorsanız, doktorunuza başvurun. Sonuç pozitifse, onaylaması ve doğum öncesi bakım için doktorunuza gidin.
Evde Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır,Evde Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Yapılır ?
Evde gebelik testi için en uygun zaman adetinizin 4-5 gün geçmiş olduğu zamandır. Ama, bazı kadınlarda gebelik hormonu idrara daha geç yansıdığından gebe olsanız bile sonuç negatif çıkabilir. Adetiniz 2 hafta geciktiyse, doğruluk oranı yüzde 100 e yaklaşır. Evde yapılan gebelik testlerinin sonuçları, adetin gecikmesinden 10 gün sonra yapıldıklarında yüzde 95 oranında doğrudur.İdrara dayalı gebelik testleri en sık olarak kullanılmaktadır, ama bazı durumlarda, daha kesin olduğu ve hamileliği daha erken teşhis edebildiği için bir kan testi de uygulanabilir.
Dış gebelik yumurtanın fallop tüpünde ya da rahim dışında bir yerde gelişmeye başladığı gebelik durumunda, idrara dayalı gebelik testlerinin negatif sonuçlarına karşın, kadında tüm gebelik belirtileri görülebilir. Bunun nedeni, yumurta rahimde olmadığı zaman HCG düzeylerinin yüksek olmamasıdır. Ancak kan testi daha hassastır ve gebeliği teşhis edebilir. Dış gebelik potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durum olduğu için, bu bilgi annenin hayatının kurtulmasına yardımcı olabilir.
Evde Gebelik Testi, Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır,Evde Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır,Evde Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Yapılır,Gebelik Testleri

PAYLAŞMAK GÜZELLDİRYorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !